Codzienna rutyna pielęgnacyjna ma ogromy wpływ na wygląd skóry, musi być jednak przeprowadzana w odpowiedni sposób. W tym artykule znajdziesz ważne informacje na temat tego, jak i kiedy aplikować serum do twarzy oraz krem pod oczy. Podpowiadamy, który z tych kosmetyków należy stosować najpierw i wyjaśniamy, dlaczego ma to znaczenie. Sprawdź, czy dbasz o swoją skórę we właściwy sposób i postaw na świadomą, zaawansowaną pielęgnację!
Krem pod oczy – kiedy i jak go nakładać, aby działał skutecznie?
Delikatna i cienka skóra wokół oczu wymaga specjalnej pielęgnacji. Codzienne stosowanie kosmetyku takiego jak krem pod oczy to konieczność, jeśli chce się zadbać o swój wygląd. Taki produkt nakłada się na skórę rano i wieczorem, po uprzednim oczyszczeniu twarzy i zastosowaniu toniku lub hydrolatu oraz serum. Jeśli aktualnie nie stosuje się serum, to krem pod oczy aplikuje się przed nałożeniem kremu nawilżającego.
Serum ma rzadszą konsystencję niż krem i jest lżejsze, dlatego właśnie nakłada się go na skórę jako pierwsze. Dopiero gdy serum już się wchłonie, powinno się użyć kremu pod oczy. Taka kolejność aplikowania kosmetyków pozwala na sprawny transport składników aktywnych z serum w głąb skóry, dzięki czemu efekty po zastosowaniu kremu pod oczy są jeszcze lepsze.
Serum do twarzy – jak prawidłowo je stosować, aby zwiększyć skuteczność pielęgnacji?
Produkty do pielęgnacji skóry zawsze powinno się stosować w zależności od konsystencji: od najrzadszej i najlżejszej do najgęstszej i najbardziej treściwej. Rzadkie kosmetyki muszą być nakładane na skórę jako pierwsze, bo tylko wtedy substancje aktywne, które są w nich zawarte, mogą bez przeszkód wniknąć w skórę. Krem nawilżający również jest dość lekkim kosmetykiem, ale nie aż tak, jak serum do twarzy.
Trzeba zaznaczyć, że serum to koncentrat składników aktywnych, które mogą znacznie poprawić wygląd skóry, jednak musimy stworzyć do tego odpowiednie warunki. Warstwa gęstego, odżywczego kremu na skórze utrudnia przenikanie cennych substancji w głąb skóry. Nakładanie treściwego kremu przed aplikacją serum to błąd! Lekka, zazwyczaj wodnista lub żelowa formuła serum sprawia, że działa ono błyskawicznie oraz bez problemu przenika w głębsze warstwy naskórka. Gęsty krem wchłania się powoli, ponadto pozostawia na skórze warstwę okluzyjną, która zabezpiecza przed utratą wilgoci, ale też nie przepuszcza różnych substancji w głąb skóry.
Składniki aktywne znajdujące się w serum do twarzy wspierają pielęgnację skóry intensywniej niż substancje znajdujące się w kremach. Musisz jednak mieć świadomość tego, że serum nie zastępuje kremu, lecz stanowi dodatkowe wsparcie dla skóry. Te dwa kosmetyki powinno się stosować razem.
Jakie kremy pod oczy i serum do twarzy wybrać?
Oprócz odpowiedniej kolejności nakładania preparatów pielęgnacyjnych na twarz i pod oczy, liczy się oczywiście także to, jakie kosmetyki stosujemy. Zarówno krem pod oczy, jak i serum do twarzy powinny być jak najlepiej dostosowane do indywidualnych potrzeb. Należy pamiętać o tym, że każdy typ skóry potrzebuje innej pielęgnacji, niekiedy jest ona też utrudniona, bo skóra jest np. wrażliwa, naczynkowa, tradzikowa czy okresowo odwodniona.
Składniki serum do twarzy często są dobrane tak, by niwelować określone problemy. Można na przykład znaleźć serum o silnym działaniu nawilżającym lub ujędrniającym. Podobnie jest z kremami pod oczy – niektóre działają głównie przeciwzmarszczkowo i ujędrniająco, a inne wyraźnie rozjaśniają skórę w okolicach oczu. Można jednak trafić na serum lub krem pod oczy o wszechstronnym działaniu. Pamiętaj jednak o tym, że silnie działające kosmetyki mogą uwrażliwiać skórę, więc warto je przetestować i zachować umiar w ich stosowaniu przez pierwsze dni. Oczywiście najlepiej będzie postawić na kopreparaty najwyższej jakości, o doskonale przebadanym i bardzo dobrym składzie.
Kolejność aplikacji kosmetyków w pielęgnacji skóry ma większe znaczenie niż może się wydawać. Dotyczy to zarówno delikatnej skóry w okolicy oczu, jak i całej twarzy. Jeśli do tej pory aplikowałaś kosmetyki w nieodpowiedniej kolejności, skorzystaj z powyższych porad – pora zmienić swoje przyzwyczajenia!
Artykuł sponsorowany